Сите блог статии

Сите блог статии

Препорачано

Задолжително поседување зимска опрема во возилата започнува од 15 ноември

Користењето и носењето зимска опрема во возилата се пропишани во член 361 од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата во согласност со кој моторните возила и мобилните машини кога учествуваат во сообраќај на пат, во периодот од 15 ноември до 15 март, задолжително треба да поседуваат пропишана зимска опрема.

Прочитај повеќе

Најнови блог статии

Задолжително поседување зимска опрема во возилата ... 01.11.2020 Користењето и носењето зимска опрема во возилата се пропишани во член 361 од Законот за безбедност на сообраќајот на пат... Види детали
Почитување на собраќајните знаци 01.10.2020 Ut duo eripuit instructior, pri enim audiam nominavi id, ei porro offendit epicurei vix. Mei munere repudiandae at, ex o... Види детали
Протокол за работа на школите за обука на возачи с... 01.10.2020 Choro tritani imperdiet cum an, no oratio dissentiunt pri, qui ex reque libris erroribus. Ut duo eripuit instructior, pr... Види детали
Види ги сите нови блог статии